O nas

Przedszkole i żłobek „Z INNEJ BAJKI”

 • Placówka mieści się w nowym i nowoczesnym budynku, wybudowanym zgodnie z normami  prawa budowlanego i wyposażonym według standardów prawa oświatowego. Obiekt  o powierzchni ok. 600 m² posiada sale dydaktyczno-ruchowe dla przedszkolaków, sale dla dzieci żłobkowych , kuchnię i jadalnię oraz duży ogród z placem zabaw. Budynek może pomieścić ok. 100 dzieci w grupach wiekowych: 1, 2, 3, 4 i 5-letnich. Liczebność grupy - do 16 dzieci.  Przedszkole będzie realizować program Ministerstwa Oświaty wspomagający program autorski kadry pedagogicznej. Dodatkowe zajęcia to: rytmika z elementami tańca, gimnastyka korekcyjna, poszerzony jęz. angielski  (codziennie min. pół godziny), logopedia.
 • Naszymi atutami są: nowe, przestronne sale (ok. 55 m2) - każda z toaletą oraz  odpowiednim wyposażeniem do nauki i zabawy, stymulującym rozwój dziecka; własna kuchnia promująca zdrową dietę,
  duży ogród, w którym będziemy realizować niektóre  zajęcia, wypoczywać oraz dobrze się bawić,
  dobrze przygotowana, opiekuńcza kadra z ciepłym, twórczym podejściem do dzieci
  .
 •  Czas pobytu dzieci będzie podzielony w sposób zrównoważony na naukę, zabawę, ćwiczenia ruchowe oraz czas spędzony na powietrzu. 
 • Przykładamy wagę do czynności z zakresu dużej i małej motoryki, w tym, naukę samodzielnego jedzenia,uczymy ciepłego  kontaku z rówieśnikami, paniami, twórczej zabawy, sprzątania zabawek, i wielu innych rzeczy
 • W czasie odpoczynku/leżakowania czytamy dzieciom bajki, teksty, które są dla nich podstawą do zapamiętywania informacji, powtarzania faktów, odpowiedzi na pytania, rysowania, omawiania bohaterów , itp. Promujemy tu samodzielne myślenie, konfrontację z wnioskami innych, pomysłowość., rozwój pamięci.
 • W niektóre dni świadomie rezygnujemy z korzystania z gotowych zabawek. Zamiast tego proponujemy dzieciom wykonanie ich własnych zabawek z różnych materiałów, co podnosi ich kreatywność, oraz zabawę nimi.

Dziecko poczuje się u nas rozumiane, doceniane
i bezpieczne!

„Z INNEJ BAJKI”
 to troskliwa opieka, dobra zabawa i wszechstronny rozwój!

Jadłospis

Sprawdź jakie potrawy serwujemy Twojemu dziecku.
więcej

Plan dnia

Zapoznaj się z rozkładem zajęć w naszej placówce.
więcej

Mamo, tato zapisz mnie

Dowiedz się jak zapisać swoją pociechę do naszego przedszkola lub żłobka.
więcej

Cookies

app.box_14
więcej